EKİPLERİMİZUZMAN KLİNİK PSİKOLOG MÜBAREK AYDIN

Uzman klinik Psikolog Mübarek AYDIN İzmir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Psikoloji lisans eğitimini tamamlamış olup ayrıca uzmanlığını Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans alanında tamamlamıştır. TEZ' ini ALIŞVERİŞ BAĞIMLILIĞI üzerine yazmış olduğu ve Üsküdar Üniversitesinin oluşturduğu şu ana kadar yapılmış olan en geniş araştırma olan TURBAHAR ( Türkiye Bağımlılık Risk Profili ve Ruh Sağlığı Haritası) projesinde yer alarak Uzman Klinik Psikolog Mübarek AYDIN Türkiye'nin Bağımlılık Risk Profili ve Ruh Sağlığı Haritasının oluşturulmasında katkıda bulunmuştur (Detaylı bilgiye ulaşmak için linke tıklayınız https://npistanbul.com/turkiye-bagimlilik-risk-profili-ve-ruh-sagligi-haritasi-turbahar-kitabi-cikti/4345 / sonuç raporu ve kitabı okumak için https://www.yumpu.com/tr/document/read/62865104/turbahar-proje-sonuc-raporu).

Öğrenim hayatı sırasında İstanbul'da EMA Psikoloji Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Daha sonrasında İzmir'de EMA Psikoloji Merkezini kurmuş olup, Uzm. Klinik Psikolog Mübarek AYDIN danışanlarına hem kurucusu olduğu EMA Psikoloji İzmir'de ve ayrıca İstanbul'da yeni kurduğu SELENYUM Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde hizmet vermektedir.

Öğrenim hayatı boyunca NP İstanbul Beyin Hastanesinde çalışmalarını sürdürmüştür. Bu süreçte Bağımlılık, Psikoz, Depresyon, Anksiyete, Travma ve Yas, Panik Bozukluk, Öfke Kontrolü, Davranış Bozukluğu, Borderline Kişilik Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Cinsel Kimlik Bozukluğu, ilişki sonrası Depresyon, Vajinismus, Disparoni (Ağrılı Cinsel İlişki) , Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu), Prematür Ejakülasyon ( Erken Boşalma). Gibi alanlarda çalışmalarını yürütmüştür.

Uzmanlık Alanları: Klinik Psikolog Mübarek AYDIN 15 yaş üstü bireyler ile çalışmaktadır.

Bireysel Psikoterapi: Panik Atak, Depresyon, İlişki Sonrası Depresyon, Anksiyete ( Kaygı Bozukluğu), Travma ve Yas, Davranış Bozukluğu, Borderline Kişilik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk.

Çift Terapisi: Aldatma-Aldatılma, İletişim Sorunları (iletişimsizlik, şiddet içerikli iletişim bozuklukları),Anlaşılmama, Kıskançlık, Sınırlar ( aldatmaya ve ilişkinin sonunu getiren en büyük etkenlerden biridir sınır ihlali).

Aile Danışmanlığı: Aile içi Şiddetli Geçimsizlik, Anlaşılmama, İletişim Problemleri, Ayrılık Problemleri, Paylaşamama, Aldatma- Aldatılma, Sınırlar, Kıskançlık, Boşanma Süreci ve Kararsızlık.

Cinsel terapi: Vajinismus, Disparoni (Ağrılı Cinsel İlişki) , Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Sorunu), Prematür Ejakülasyon ( Erken Boşalma).

Grup Terapisi: Sosyal Fobi, Depresyon, Borderline.

Kullandığı Teknikler: Uzman Klinik Psikolog Mübarek AYDIN Eklektik bir terapi anlayışıyla danışanlarına uygun terapi formülasyonu oluşturarak seanslarını verimli olacak şekilde geçirmektedir.

-Bilişsel Davranışçı Terapi

-Psikodinamik

-EMDR

-Hipnoz

-Diyalektik Model

Devam Ettiği Çalışmalar: 

Şu anda aktif olarak çeşitli seminerler ve eğitimler vermekte, televizyon programlarında Klinik Psikolog olarak yer almakta ve kliniğinde özel danışan görmektedir.